В Україні кожен може безкоштовно вакцинуватися від кору

У Міністерстві охорони здоров’я скасували вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору. Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК.

Як повідомили у прес-службі МОЗ, 23 квітня відповідні зміни були внесені до Календаря профілактичних щеплень. Наказ МОЗ №958 «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні» було зареєстровано в Міністерстві юстиції 25 квітня.

«Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що досі безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти).

У МОЗ додали, що відповідне рішення було ухвалене через те, що кількість хворих на кір серед дорослого населення постійно зростає, та додали, що дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету.

Джерело: unian.ua