За “безкоштовний” медпроект від держави Сумщині виставили рахунок у 16 млн грн

Безкоштовний пілотний проект від держави “Вчасна допомога” виявився області не по кишені.

Кілька місяців тому Міністерство охорони здоров’я запропонувало Сумщині замість Дніпропетровщини взяти участь у державній програмі з диспетчеризації екстреної медичної допомоги «Вчасна допомога». Обіцяли, що за кошти державного бюджету укомплектують сумську диспетчерську необхідним дороговартісним обладнанням.

Щоправда, потім на область чекала купа сюрпризів. У першу чергу фінансових. За встановлення обладнання та програмного забезпечення компанія, яка ще у 2012 році виграла тендер на реалізацію державного проекту, запросила у сумчан 16 мільйонів гривень (!). І це при тому, що саме обладнання обійшлося державі у 10 мільйонів гривень.

Таких коштів в області, звісно, немає. Тому Сумщина відмовилася від державної «Вчасної допомоги» і почала шукати інші варіанти.За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенка, було опрацьовано досвід трьох областей, де вже функціонують єдині диспетчерські центри — Харкова, Херсона та Дніпропетровська. Також вивчила цінові пропозиції постачальників обладнання. Вартість проекту для нашої області коливалася від 6 до 16 мільйонів гривень. Обрали Дніпропетровський варіант, який обійдеться нам у 6 мільйонів гривень. «Пропозиція дніпропетровських представників дешевша через те, що задіяно обладнання вітчизняного товаровиробника, — пояснював Сергій Бутенко. – Але воно нічим не гірше за імпортне».

Щоправда, наразі Сумщина і цих 6 мільйонів немає. Тож посадовці пішли по сільським, селищним головам із пропозицію приєднатися до проекту і частково його профінансувати. Акумулювати вже вдалося 1,730 млн грн. На найближчій сесії облради ці кошти буде спрямовано на потреби диспетчерської. Процес триває і надалі. Чимало місцевих громад обіцяють дати гроші за підсумками першого півріччя.

Начальник управління впевнений, що їм вдасться зібрати необхідну суму і запустити регіональну оперативно-диспетчерську службу з використанням сучасних GPS-технологій.

Джерело: media.sumy.ua