Жителі Конотопа мало не побилися в черзі на безкоштовний прийом до київських кардіологів

4 травня до Конотопа з волонтерською програмою вперше приїхали кардіологи з київського Інституту Серця.

Прийом проводили у поліклініці Конотопської ЦРЛ. Делегація складалася з двох кардіологів, ехокардіографіста, кардіохірурга, а також волонтерів ГО «Дія в Україні», які допомагали в організаційних питаннях. Для роботи фахівцям надали 2 кабінети на першому поверсі лікарні.

Ажіотаж навколо приїзду столичних кардіологів виявився більше, ніж очікували: із самого ранку в поліклініці утворилася черга з понад ста чоловік, які бажали потрапити на обстеження.

Черга не зменшувалася практично цілий день, а коли хтось намагався пройти поза своїм часом — доходило мало не до бійки. Після 15:00 організатори вирішили приймати лише тих, хто вже чекав на прийом, але робочий день для лікарів все одно закінчився тільки о 18:00.

За словами кардіохірурга Назара Озерянського, встигли оглянути понад 130 пацієнтів, 47 з яких зробили ЕХО КГ. Хірургічне втручання рекомендували 17-м хворим, п’ятьом дітям із вадами серця. Він додав, що місцеві кардіологи лікують методами, які використовувалися ще в минулому столітті, а діагностика захворювань — на рівні африканських країн. Основними причинами цього, на його думку, є відсутність сучасного обладнання, а також маленька зарплатня.

«Конотопу дуже не вистачає сучасного обладнання. Ангіоустановки, наприклад», — зазначив кардіохірург, додавши, що найбільше людей помирають не від війни чи голоду, а від захворювань серцево-судинної системи.

kon_lik_is_1_3.jpg.pagespeed.ce.SM0tZ7vWrH

Джерело: topkonotop.com