Знайдено нову мету для лікування депресії

Більшість фармпрепаратів для лікування депресії стимулюють вироблення серотоніну. Однак іспанські вчені виявили нову терапевтичну мішень і готові допомогти пацієнтам зі стійкістю до нинішніх варіантів терапії.

Близько 30% пацієнтів з депресією розвивають стійкість до препаратів, що стимулює серотонінергічну систему – інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, пише EurekAlert. Дослідники з Малагського університету виявили новий спосіб боротьби з психічним розладом – фрагмент нейропептиду Галаніну.

У моделі тварин команда довела, що фрагмент цієї молекули мозку бере участь у ангедонії – стані, при якому знижується здатність отримувати задоволення від звичної повсякденної діяльності. Ця ознака – один з основних симптомів депресії у людини.

У тварин після введення фрагменту Галаніну змінювалася харчова поведінка і сексуальні інстинкти. Команда провела ряд експериментів і довела, що Галанін бере участь в системі винагороди мозку в тваринних моделях.

“Висновки відкривають нові можливості для терапії не тільки депресії, але і залежної поведінки, наприклад, наркоманії, вважають автори”.

Для пацієнтів зі стійкістю до лікування в США нещодавно був схвалений новий антидепресант у вигляді спрею. Його комбінована дія з іншими препаратами доводить швидку ефективність.

Джерело: hightech.plus