Антон Швачко: Працюємо над тим, щоб українці отримували компенсацію за зруйноване житло

У Верховній Раді України планують остаточно ухвалити законопроект щодо відшкодування збитків за знищене та пошкоджене житло. Про це повідомляє народний депутат України від ПП «Слуга Народу» Антон Швачко.

«Із колегами в Парламенті найближчим часом плануємо остаточно ухвалити законопроект №7198 «Про компенсацію за зруйноване житло». Однозначно підтримую та проголосую! Окупанти зруйнували не просто тисячі будинків. Разом із оселями вони зруйнували тисячі життів українців. Адже дім для нас – це не просто стіни. Це – місце затишку, спокою та миру, які агресори забрали в нас. Хочемо якомога швидше підтримати постраждалих українців і повернути ці базові речі в їхнє життя», – повідомив парламентар на сторінці у Facebook.

За словами Антона Швачка, збитки будуть відшкодовані й за знищене, і за частково пошкоджене житло. Йдеться про квартири, інші житлові приміщення в будинку, приватні житлові, садові, дачні будинки. Передбачені компенсації також і на законні об’єкти незавершеного будівництва, у яких уже були зведені несучі та зовнішні конструкції.

У кожній громаді буде окрема черга на компенсації. Першочергово житло надаватиметься багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю та учасникам бойових дій.

«Процедура подачі заяви максимально проста – через застосунок або портал Дія. Прийматимуть звернення також у ЦНАПах, органах соцзахисту або нотаріусів. Заяву можна буде подати навіть у разі втрати документів, що підтверджують власність», – наголосив нардеп та пообіцяв і надалі інформувати  жителів Сумщини щодо компенсацій за зруйноване житло внаслідок терору з боку рф.