Історичне рішення: Україна стала кандидатом у члени ЄС

Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі підтримали надання статусу кандидата в ЄС для України і Молдови. Це питання було одним із головних питань порядку денного засідання Європейської ради, пише Радіо Свобода.

Президент Європейської ради Шарль Мішель у твітері назвав це рішення «надзвичайно важливим кроком» обох країн на шляху до ЄС. Це “історичний момент”, додав Мішель.

“Європейська рада визнає європейську перспективу України, Молдови і Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян лежить у межах Європейського союзу”, – йшлося в проєкті підсумкової декларації саміту.

Наступного тижня у Брюсселі буде голосування за статус країни-кандидата на вступ до ЄС. Таке рішення мають ухвалити усі 27 голів держав і урядів ЄС.

Лідери ЄС також пообіцяли підтримувати тиск на Росію, зобов’язуючись продовжувати роботу над санкціями.

Президент України Володимир Зеленський подякував саміту всіх лідерів Європи та зазначив, що це рішення є одним з найважливіших для України:

“Одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Однак це рішення – не тільки для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз, саме в наш час і саме в таких умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність зберегти свободу і єдність.

Дякую саміту всіх лідерів Європи. Дякую нашим героям – кожному й кожній, хто зі зброєю в руках захищає незалежність України та свободу Європи. Дякую! Дякую за те, що робите можливою нову історію Європи – ще сильнішої, ще вільнішої. Слава Україні!”