Депутат Березін звинуватив владу Сумщини у самовільному завищенні тарифів

The Kyiv city state administration has ordered to start heating season.

Депутат Сумської облради від Партії «Відродження» Микола Березін вважає, що відповідальність за «вбивчу» тарифну політику в Україні несуть не тільки вищі органи влади, але й безпосередньо місцеві чиновники.

«Практично всі у високих тарифах звинувачують тільки верховну владу – НКРЕ, Кабмін. Але мало хто усвідомлює, що остаточний їх розмір формується на місцях. І тарифи, які ми маємо сьогодні, були розраховані в Сумській області та погоджені обласним керівництвом», – говорить депутат.

Він вважає: у Києві створили такі умови, які дозволяють на місцях робити з тарифами що кому заманеться. І тепер це лише питання совісті наших чиновників. «Хто погоджує графіки температур, які закладаються в розрахунки тарифів? – Керівники місцевих органів влади. Чому в Сумах під час розрахунку тарифу на тепло взяли 95-98°C, а, наприклад, у Шостці та Глухові, які є більш північними регіонами, – 78°C?

Чому сьогодні немає системи контролю керівниками районів за тим, чи витримуються закладені в тариф температури? А вони дуже часто не витримуються. Тоді витрати на виробництво теплоенергії менші, і відповідно повинні проводитися перерахунки, а кошти за недодане тепло повертатися населенню. Це чия вина – НКРЕ чи місцевих органів?», – акцентує депутат «Відродження».

Крім того, говорить Микола Березін, ніхто не звернув уваги на те, що в постанові Кабміну від 25.03. 2014 року було сказано переглянути тарифи на місцях і порахувати фактичне використання тепла на цей період. Але цього не зробили. «У Сумах тарифи складені за нормативами 1994-го року, а оприлюднені у 2011 році. Після постанови тариф не переглянули, а лише скорегували, взявши за основу обсяги виробництва, які були ще 4 роки тому. Проте заклали збільшення витрат на зарплатні та інші потреби теплопостачальника і підняли тариф на 220%. Як результат – тепер у Сумах найвищі ціни на тепло в Україні!», – наголосив Микола Березін.

Депутат повідомив, що неодноразово ініціював питання перегляду тарифів на обласних круглих столах, були дані відповідні рекомендації керівникам районів. Але, вочевидь, ніхто їх не взяв до уваги. «Щоб захистити інтереси своїх людей, місцева влада має навіть право подати до суду на підприємство теплопостачання, аби складові тарифу були переглянуті. Але цього чомусь ніхто не робить», – додав Микола Березін.