Депутат Бершов: Новий закон припинить діяльність близько 30 шкіл Сумщини

Зміни, які сьогодні влада впроваджує у сфері освіти, спрямовані лише на економію бюджетних коштів, але ніяк не на підвищення її якості. На цьому наголошує депутат фракції «Відродження» у Сумській обласній раді В’ячеслав Бершов.

«Парламент прийняв новий закон, згідно з яким школи, де навчається менше 25 учнів (окрім початкових), тепер не фінансуватимуться за рахунок освітньої субвенції. Скасували й мораторій на закриття сільських шкіл.

Це означає, що до 1 вересня малокомплектні заклади доведеться об’єднати з іншими або перевести їхніх учнів навчатися до сусідніх сіл. Тільки на Сумщині така участь спіткає біля 30 шкіл.

Але найгірше навіть не те, що закладів стане менше (бо кількість населення суттєво скорочується), а те, що в нашій області, як і в багатьох інших, сьогодні відсутня база для якісного виконання цього закону.

Чи зможе дитина нормально вчитися, якщо її малокомплектну школу закриють, а шкільного автобусу, щоб добратися до сусіднього села, немає? Плюс дороги такі, що за рік розіб’ють будь-який новий транспорт.

Усі проблеми від таких реформ «повісили» на місцеві бюджети. І це хибний шлях. Адже тепер більшість шкільних витрат скоріше за все перекладуть на плечі батьків і в пошуках коштів будуть економити на всьому — у тому числі на харчуванні, підручниках та оздоровленні дітей.

Усе це, звісно, ніяк не сприятиме підвищенню якості освіти наших дітей, у чому намагаються переконати нас київські політики», — упевнений В’ячеслав Бершов.