Депутат Кірюхін: Політика призначення комунальних субсидій містить ознаки корупції

Політика призначення комунальних субсидій в Україні є непрозорою та містить ознаки корупції. На цьому наголошує депутат Сумської облради від Партії «Відродження» Дмитро Кірюхін.

«Згідно з офіційною статистикою, станом на кінець травня жителі Сумщини сплатили за комунальні послуги лише 38% до суми нарахованих платежів і мають мільйонні борги перед державою. У той же час за природний газ заборгованість населення по всій країні чомусь відсутня.

Пояснюють це тим, що призначені субсидії перевищили вартість фактично спожитих послуг. Тобто держава повністю компенсувала газорозподільчим та газопостачальним компаніям їх витрати за послуги, надані населенню в рамках субсидій.

Але аналіз цих даних виявив, що з газовими компаніями не просто розрахувалися, але й заплатили їм на 11 млрд гривень більше (!), ніж вартість фактично спожитих послуг. Тобто їм перерахували кошти за газ, який не був спожитий населенням.

З іншими ж надавачами житлово-комунальних послуг держава чомусь не розраховується. Чи не дивно, що облгазам по всій країні створені пріоритетні умови, у той час як заборгованість перед рештою організацій складає 25,2 мільярдів гривень?

Наші колеги з депутатської групи «Партія «Відродження» у Верховній Раді ще в березні зареєстрували постанову про запровадження мораторію на підвищення тарифів і наполягають на її розгляді. Але ця постанова досі лежить у парламенті, і ніхто її не хоче розглядати. Натомість приймають рішення про подальше підняття вартості електроенергії.

Усе це явно говорить про непрозорі схеми нарахування субсидій, які покриває керівництво нашої країни», – резюмував Дмитро Кірюхін.