Депутат Кірюхін: Українській владі треба брати приклад з Лукашенка

Уряд України має рівнятися на сусідні держави у веденні тарифної політики. Якщо, наприклад, у Польщі та Білорусі влада робить усе, щоб полегшити «комунальний тягар» для людей, то у нас сферу ЖКГ, навпаки, зробили головним джерелом витягування коштів з людей. На цьому наголошує депутат Сумської облради від Партії «Відродження» Дмитро Кірюхін.

«У липні влада Польщі знову знизила газові тарифи для населення. Якщо порахувати з початку року — ціна на сировину там упала майже на 10%, а за 1,5 останні роки — на 17%.

Ще більше пощастило жителям Білорусі. Аби знизити фінансове навантаження для населення, Лукашенко цього року вдвічі знизив тарифи на 6 видів комунальних послуг. Зокрема, його указом водопостачання подешевшало у 1,7 рази, а водовідведення — більш ніж у 2,2 рази (!).

У нас же на фоні радужних подій у ЖКГ країн-сусідів картина зовсім протилежна. За 2 роки «недалекої» тарифної політики українці стали платити за компослуги втричі більше. Точніше половина уже майже не платить… За прогнозами спеціалістів, зробленими з урахуванням субсидій, заборгованість людей за комунальні послуги до кінця року зросте вдвічі й досягне 22,5 млрд грн (!).

…Українській владі варто повчитися у колег із сусідніх країн тому, як уряд, що любить свій народ не на словах та в передвиборчих буклетах, має вирішувати життєві питання людей. Але схоже на те, що наша влада забула про свою головну місію – полегшувати життя народу, а не робити його нестерпним і в прямому сенсі голодним.

Судовий позов на Сумську міськраду щодо перегляду завищених тарифів на тепло Юрій Чмирь як голова облорганізації «Відродження» ініціював саме для того, щоб нагадати владі: вона має не лобіювати інтереси приватних теплопостачальних організацій, а захищати інтереси городян, які її обрали», — наголосив Дмитро Кірюхін.