Депутат Микола Березін ініціює перевірку сміттєвих полігонів Сумщини, аби не допустити “Грибовицької трагедії”

Депутат фракції «Відродження» у Сумській обласній раді Микола Березін ініціює проведення перевірки полігонів твердих побутових відходів, розташованих на території області, на предмет дотримання вимог законодавства. Він направив відповідний депутатський запит до голови Сумської ОДА.

«У травні 2017 року полігон твердих побутових відходів Великобобрицької сільської ради буде заповнений на 100%. Але питання відведення земельної ділянки під новий полігон до цього часу не з’ясоване.

Трагедія, яка сталася на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львівській області, забравши життя рятувальників, викликає тривогу щодо безпеки використання полігону на Краснопільщині. Адже відомо, що він облаштований з численними порушеннями, і це матиме негативні екологічні та соціальні наслідки вже у найближчій перспективі.

Через велику кількість опадів посилюються зараз руйнівні процеси і на колишньому полігоні ТПВ у Верхній Сироватці, який теж не було рекультивовано належним чином. Крім того, там не складались акти приймання-передачі об’єкту та не сплачується орендна плата за користування земельною ділянкою.

Тому сьогодні терміново потрібно провести перевірку полігонів Сумщини на дотримання вимог природоохоронного та земельного законодавства і оперативно усунути всі наявні порушення, щоб не допустити надзвичайних ситуацій та, не дай Бог, людських жертв», — наголошує Микола Березін.