Депутат облради Березін закликає владу Сум не повторювати гіркий досвід Вінниці

З 1 липня тариф на гарячу воду для сумчан збільшиться вдвічі. Максимальна ціна за 1 кубічний метр становитиме 80 грн 59 коп. Чим пояснюється таке подорожчання і, головне, чим загрожує – прокоментував депутат фракції «Відродження» у Сумській облраді Микола Березін.

«Те, що нові тарифи на гарячу воду вдвічі більші за попередні, напряму пов’язане з газом.

Усі чули, що його вартість міняється. Якщо раніше виробники тепла і гарячої води одержували газ за однією ціною, пільговою, то тепер їх «вирівняли», відповідно піднімаються і їхні тарифи на тепло та воду.

Це призведе до того, що з липня більшість сумчан у середньому повинні будуть сплачувати за гаряче водопостачання половину мінімальної зарплати. І знову ні міська, ні центральна влада не думають, як виживати пересічним громадянам.

Якщо сумські посадовці не реагуватимуть на постійні підняття тарифів у місті та на звернення нашої фракції переглянути їх, то невдовзі вони ризикують бути атакованими заявами від городян – такими, як у Вінниці: один з її жителів уже письмово звернувся до міської ради і попросив від’єднати його квартиру від газопостачання та централізованого опалення, заявивши, що не в змозі оплачувати такі комунальні тарифи», — наголосив Микола Березін.

Нагадаємо, депутати фракції «Відродження» у Сумській облраді на основі колективних звернень сумчан склали судовий позов щодо зниження тарифів на опалення та гарячу воду в обласному центрі. Про перші результати цієї депутатської ініціативи повідомимо пізніше.