Депутат облради Будник хоче запровадити штрафи для комунальників за погану роботу

Сумчани бурхливо обговорюють проблему сміття у місті та області. Сьогодні нікого не здивуєш звалищами не тільки на околицях населених пунктів і в лісосмугах, але й у громадських місцях. Це результат політики потурання бездіяльності комунальних служб з боку місцевих чиновників, упевнений голова фракції «Відродження» у Сумській облраді Олександр Будник.

«На депутатських прийомах багато жителів області скаржаться на засміченість територій. У кожному населеному пункті є кілька стихійних звалищ, які роками лежать і не привертають увагу місцевої влади. Хоча вивезення сміття — це прямий обов’язок комунальних служб.

Я не розумію людей, які дозволяють собі так ставитися до міста чи села, в якому живуть. Але я впевнений, що в більшості випадків стихійні звалища з’являються через відсутність урн та сміттєбаків у місцях масового відпочинку людей, а також через нерегулярне вивезення сміття.

Великою проблемою, зокрема в Сумах, є і те, що скоро нікуди буде вивозити відходи, бо сміттєвий полігон експлуатують неналежним чином: не проводиться пошарове пересипання та ущільнення сміття, відсутня лінія для сортування твердих побутових відходів. Це все в рази знижує термін експлуатації полігону. Об’ємне сміття, таке як ПЕТ-пляшка, скло, папір, картон, пластик, метал, повинні відбиратися, а не закопуватися в землю, як зараз. Це злочин перед природою, екологією і громадою Сумщини!

Думаю, варто взяти приклад у київської влади, яка запроваджує солідні штрафи для комунальних служб та підприємств, що не справляються зі своїми обов’язками. На них будуть складати протоколи і навіть залучати до громадських робіт. Тільки такими методами можна вирішити сміттєві проблеми в області та підвищити рівень відповідальності профільних структур», — упевнений Олександр Будник.