Депутат облради Меєрович: Уряд економить на військових, покриваючи корупційні схеми Міноборони

Замість того, щоб поліпшувати умови життя наших військових, у тому числі бійців АТО, влада на них заощаджує. А ось численні факти корупції в Мінобороні, що призводять до мільйонних збитків, «чомусь» залишаються поза увагою, наголошує депутат фракції «Відродження» у Сумській облраді Юрій Меєрович.

«Уряд обіцяв прискорити вирішення квартирного питання для військовослужбовців, зокрема учасників АТО. Але згідно з прийнятим бюджетом, на житло для них цього року планують виділити 600 мільйонів гривень, що на 250 мільйонів менше, ніж у 2015-му.

За даними Міноборони, зараз у черзі на квартири перебуває майже 50 тисяч військових та звільнених у запас. У минулому році житло отримали 658 сімей, при чому постійне — тільки 256, решті ж дали службові квартири. Якщо і далі це питання влада вирішуватиме такими темпами, то черга розтягнеться на 49 років.

Показовим є те, що у цей же час влада не реагує на факти, озвучені ще у жовтні минулого року на засіданні Антикорупційного комітету. Тоді, як пам’ятають ЗМІ, Рахункова палата прозвітувала, що в Мінобороні працюють корупційні схеми, за якими генерали отримують по кілька квартир в елітних житлових комплексах.

Так, у 2015 році було виділено безпрецедентний мільярд гривень на закупівлю житла для військовослужбовців (а це більше 4300 квартир). Однак із виділених коштів до кінця грудня так і не освоїли понад 160 мільйонів (!). Погодьтеся, маловірогідно, що це сталося випадково і квартири банально не встигли купити.

Крім того, серед порушень виявили і підробку договорів, і підписання фіктивних актів про отримання житла, і купівлю квартир за подвійну вартість, і незабезпечення своєчасного розподілу житла для військовослужбовців. Це все призвело до збитків на суму 117,7 млн гривень (!)… Але досі за ці злочини ніхто не притягнутий до відповідальності. Військовий бюджет і далі ганебно грабують.

Як на мене, подальші коментарі щодо «чистоти помислів» нашого Уряду тут зайві»,— зазначив Юрій Меєрович.