Депутат облради пропонує тестувати митників на детекторі брехні

Аби припинити контрабанду на митницях, мало створити кілька спеціальних підрозділів — потрібні більш кардинальні зміни. У цьому впевнений депутат Сумської обласної ради від Партії «Відродження» Юрій Меєрович.

«Поліція знаходить все нові і нові факти, що підтверджують масштабні схеми контрабанди цінних речей, до організації яких причетні митники, у тому числі й Сумської області.

Окремі спецгрупи для боротьби з контрабандою на митниці, створення яких анонсував Прем’єр-міністр України, в корні проблему не вирішать, бо сьогодні існує багато можливостей для проходження товару без митного оформлення —  за митними постами, «перерваним транзитом», «помилковим» декларуванням тощо. Усе це ми щодня чуємо з новин у ЗМІ.

Інтерес до контрабанди окремими законодавчими заборонами не знищити. Потрібен комплекс більш дієвих заходів. По-перше, має бути перекрита і контрольована вся лінія кордону, а не окремі її ділянки. По-друге, треба серйозно займатися оперативно-розшуковою діяльністю і викривати організаторів контрабандних схем. А найефективнішим, напевне, буде введення періодичного тестування митників на детекторі брехні, аби вчасно виявляти тих, хто не зовсім сумлінно ставиться до виконання своїх обов’язків», — наголошує Юрій Меєрович.