Депутат облради Толбатов розповів про підготовку мораторію на підвищення тарифів

12967444_1716298085318367_3147659377167578248_o

Недолуга політика Уряду з регулювання тарифів звелася лише до їх підвищення та як результат – масової роздачі субсидій. За 2 роки такої практики державні витрати на субсидії досягли рекордних розмірів і стали непосильним тягарем для бюджету, наголошує депутат Сумської облради від Партії «Відродження» Валерій Толбатов. Про це пишуть на офіційній сторінці політсили.

«Чим більше комунальні тарифи, тим, звичайно, більші витрати держави на субсидії. І подальше зростання тарифів є не тільки економічно неефективним, а перш за все – непосильним для громадян.

Скоро ми будемо спостерігати кризу неплатежів. У нашій області, наприклад, жителі Лебединського та Глухівського районів уже сплачують за комунальні послуги лише 5% від нарахованої суми. А загальний борг населення в Україні становить понад 10 мільярдів гривень (!). І це логічно – послуги дорожчають, а доходи людей – ті ж. Нонсенс у тому, що середній розмір житлової субсидії вже перевищив розмір прожиткового мінімуму – 1356 гривень проти 1330 гривень (!).

З такою тарифною політикою обсяг субсидій невдовзі буде більшим за суму платежів від населення. І це буде крах для бюджету», – упевнений Валерій Толбатов.

Він повідомив, що депутати з парламентської групи «Партія «Відродження» уже зареєстрували проект постанови № 4218. У ньому пропонують ввести мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги до 31 грудня 2017 року. Крім того – провести аудит витрат виробників послуг, що закладаються в тариф, а також почати державну програму енергоефективності в комунальній сфері, яка дозволить істотно економити.