Депутат облради Тронь: У держбюджеті з’явилися кошти на підвищення соціальних стандартів для громадян

За підсумками І кварталу 2016 року в Україні спостерігається перевиконання плану надходжень до загального фонду держбюджету — майже на 14,6 млрд гривень. У зв’язку з цим депутати Партії «Відродження» виступають з ініціативою збільшити соціальні стандарти для громадян.

«Ми вважаємо, що сьогодні не має бути інших варіантів, як направити ці кошти на підвищення соціального захисту українців. Наші колеги з парламентської групи «Відродження» днями зареєструють відповідний законопроект.

З 2014 року Уряд обмежував державні витрати за рахунок зниження рівня життя українців. Тому логічно, що кошти, які додатково надійшли до держбюджету, мають бути «повернуті» громадянам, рівень життя яких критично погіршився», — наголошує депутат фракції «Відродження» у Сумській обласній раді Анатолій Тронь.

Додаткові доходи депутати «Відродження» пропонують спрямувати на такі напрямки:

1) по 3,3 млрд грн — на збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам. Це дозволить на місцях збільшити зарплати медикам та вчителям щонайменше на 20%;

2) 2,4 млрд грн — на фінансування Державної програми з будівництва житла для людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та на підвищення їх соціального захисту;

3) 300 млн грн — на програми із забезпечення доступним житлом молодих сімей;

4) 1,9 млрд грн — на компенсацію вартості проїзду пільговиків;

5) 3,3 млрд грн — на вирішення проблеми з фінансуванням професійно-технічної освіти.