Депутат Сумської облради заявив про можливу загибель вітчизняних фермерів

Урядові зміни до Податкового кодексу, які скасували державну підтримку аграріїв, поставили більше 100 тисяч вітчизняних фермерів за межу виживання, вважає депутат Сумської обласної ради від Опозиційного блоку Андрій Грек. На догоду західним партнерам влада скасувала спецрежим для аграріїв, але, на думку депутата, не створила умов для їх існування: державна підтримка відсутня, кредити недоступні і повсюди суцільна бюрократія.
Не менш гнітюча ситуація, говорить Грек, склалася в Сумській області, і особливо критичними, вважає він, стали останні два роки.
«Податкове навантаження не тільки істотно погіршило умови роботи сільгоспвиробників, а й безпосередньо відіб’ється на розвитку територій. Адже фермери підтримують соціальну сферу та інфраструктуру сіл, а це дуже важливий аспект. Тому потрібно повернути ті податкові пільги, які були у фермерів раніше», – заявив Андрій Грек.
За його словами, внесення змін до Податкового кодексу та продовження мораторію на спецрежим оподаткування для фермерів на 2 роки дозволить поліпшити ситуацію і підтримати людей, які працюють на землі, а не створювати умови для отримання додаткового прибутку зернотрейдерам. Депутат додав, що Опоблок уже виступив із законодавчою ініціативою, яка вирішить ряд проблем у сфері АПК.