Депутат облради Тронь: “Це може призвести до руйнування всієї галузі освіти”

Вето Президента на закон про повернення державного фінансування профтехосвіти є необґрунтованим, упевнений депутат Сумської обласної ради Анатолій Тронь. Про це пишуть на офіційній сторінці політсили у Фейсбуці.

Закон був прийнятий Верховною Радою ще 4 лютого. Згідно з ним Сумщині повернули фінансування на утримання 29 ПТУ. А це – 86 млн грн (для порівняння: у 2015 році утримання закладів профтехосвіти області обійшлося у 186 млн грн). Але оскільки закон ще не підписаний, очікувати навіть цих коштів ближчим часом не слід.

«Тим самим влада натякає, що цю проблему регіони мають вирішувати самі. Але місцеві бюджети обмежені і не здатні взяти на себе такі витрати, особливо під час кризи. Тому держава зобов’язана допомогти, а не робити вигляд, ніби проблеми не існує.

Поки президент думає, знімати вето и ні, наші викладачі не отримують зарплати, учні – стипендій. А деяким ПТУ за борги уже вимикають газ. Якщо не відновити фінансування ПТУ з держбюджету, це може призвести до руйнування всієї галузі освіти і, як наслідок, – до дефіциту робочих кадрів та масового безробіття молоді», – наголошує Тронь.

Він додав, що Партія «Відродження» уже звернулася до голів парламентських фракцій у Верховній Раді з проханням об’єднатися для подолання вето Президента на закон про фінансування ПТУ з держбюджету. Наступного пленарного тижня депутатська група «Партія «Відродження» вимагатиме поставити це питання першим у порядку денному.