Депутат Тронь: Влада присікає будь-які спроби повернути пільги чорнобильцям

Держава сьогодні робить дуже мало кроків для того, аби інваліди Чорнобиля почували себе захищеними. Крім того – присікаються будь-які спроби представників Партії «Відродження» у Верховній Раді повернути пільги ліквідаторам аварії. Про це повідомив депутат фракції політсили у Сумській облраді Анатолій Тронь, пишуть на офіційній сторінці партії.

«Незважаючи на те, що 2016 рік Указом Президента оголошений роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, реальних кроків для створення належних умов життя наших ліквідаторів влада майже не робить. Навпаки – робить усе, аби зекономити на цій категорії людей.

Так, пенсії інвалідів Чорнобиля штучно знизили, низку пільг та виплат відмінили – ось і все ставлення до тих, хто 30 років тому захистив українців і весь світ від страшних наслідків радіації.

І це не проходить безслідно. Через відсутність доступу до якісного лікування смертність серед чорнобильців сьогодні дуже висока», — відзначив Анатолій Тронь.

Він повідомив, що депутатська група «Партія «Відродження» у Верховній Раді підготувала пакет законопроектів, якими пропонувала виділити з бюджету додаткові кошти на соціальний захист чорнобильців. Зокрема — профінансувати програму з будівництва житла для ліквідаторів ЧАЕС, а також програму з продуктової компенсації.

«У бюджеті кошти для таких ініціатив є. Але коаліція не захотіла зробити для ліквідаторів реальну справу навіть напередодні 30-ї річниці АЕС», — наголосив Анатолій Тронь. Він додав, що, незважаючи на супротив, депутати «Відродження» продовжують боротися за права чорнобильців і наполягають на поверненні скасованих пільг.