Депутат Юрій Меєрович: Нове рішення Кабміну щодо держустанов – широке поле для фінансових махінацій

Кабінет Міністрів України зняв обмеження на розмір зарплат чиновників. Є небезпека, що цим рішенням скористаються лише керівники держустанов, а не звичайні фахівці, відзначив депутат Сумської облради від Партії «Відродження» Юрій Меєрович.

«Рішення КМУ можна було б ще зрозуміти, якби воно мало на меті підвищити зарплати чиновникам виключно середньої та нижньої ланок – щоб полегшити їх матеріальне становище в умовах зростання тарифів та цін.

Проте є небезпека, що цим рішенням скористаються керівники державних установ і підприємств, які тепер можуть збільшити розміри своїх зарплат до економічно необґрунтованих.

Крім того, Кабмін пом’якшив обмеження витрат на утримання держустанов. Зокрема, зняли обмеження на проведення поточних ремонтів, купівлю меблів, побутового обладнання, автотранспорту (окрім легкових автомобілів) тощо. Це теж, як свідчить досвід контролюючих органів, — широке поле для фінансових махінацій.

Я думаю, дуже важко буде пояснити пенсіонерам, які отримують сьогодні мінімальну пенсію 1200 грн, необхідність такого рішення в країні, яка переживає одночасно і глибоку економічну кризу, і війну», — наголошує Юрій Меєрович.