Двох сумських земляків звинуватили в крадіжці 77 мільярдів доларів

6 березня глава НБУ Валерія Готарєва з трибуни ВРУ публічно заявила, що державі досі не повернули 77 млдр грн рефінансування, які видав екс-голова НБУ (Почесний громадянин м.Суми) Володимир Стельмах за згоди Віктора Ющенка приватним банкам у період 2008-2010 років. Про це пише у своєму блозі на сайті “Української правди” голова координаційної ради партії “Громадянська платформа” Анатолій Гриценко.

Як він пояснює, ці кошти були взяті у держави і не повернуті, тобто вони були просто вкрадені у всіх жителів України. За це розкрадання держкоштів в особливо великих розмірах ГПУ має всі основи для відкриття кримінального провадження за фактом, який озвучила Гонтарева. Адже причетні особи до цього знаходяться в Україні, а документи, за якими видані гроші, – також нікуди не щезли.

На думку Анатолія Гриценка, в ГПУ мають допросити екс-президента Віктора Ющенка, який давав дозвіл Стельмаху видавати рефінанс приватним банкам. Також на допит не завадило б викликати і нинішнього президента Порошенка, оскільки в 2010-2012 роках він був головою Спостережної ради Нацбанку.

За нинішнім курсом долара вкрадені тоді 77 млрд доларів США складають 230 млрд грн. Ця сума суттєво могла б допомогти нашій державі в теперішній складний час. Однак нинішнє керівництво України даний факт замовчує, бо, вірогідніше за все, причетне до цього величезного розкрадання держкоштів.

Джерело: http://antikor.com.ua/