ЕКС-ГУБЕРНАТОР ЮРІЙ ЧМИРЬ: СУМСЬКЕ ВИРОБНИЦТВО МАЄ ЗАЛИШАТИСЯ В СУМАХ

Фонд держмайна України планує приватизувати державний пакет акцій ПАТ «Сумихімпром» у розмірі 99,995%. Процедуру призначили на листопад цього року.

У той же час, на 5 серпня Фонд ініціює проведення позачергових зборів акціонерів ПАТ «Сумихімпром» і хоче змінити наглядову раду, ревізійну комісію та внести поправки до статуту товариства. Уже назвали навіть прізвище людини, яку пропонують на посаду голови правління заводу. Це не може не насторожувати, коментує голова Сумської обласної організації Партії «Відродження», екс-губернатор Сумщини Юрій Чмирь.

««Сумихімпром», незважаючи на економічні труднощі, залишається найбільшим виробником фосфатних добрив і діоксиду титану в Україні. Крім того, є інформація, що у 2015 році його чистий дохід порівняно з 2014-м зріс на 28% — до 2,5 млрд грн.

Як бачимо – зросла і зацікавленість інвесторів у сумському виробнику. Зважаючи на це, зараз важливо проконтролювати прозорість процесу приватизації «Сумихімпрому». Для цього громадськості та журналістам варто уважно слідкувати за всім, що відбувається на підприємстві.

Як свідчить практика, зміни керівництва, особливо напередодні таких серйозних подій як приватизація, не завжди ведуть до прозорості юридичних питань, а навпаки мають на меті за рахунок «своїх» людей упростити процедурні процеси.

Сумське виробництво має залишатися в Сумах і приносити достаток сумчанам – у вигляді сплачених податків, гарантованих робочих місць і високих зарплат», — наголошує Юрій Чмирь.