Голова Сумської облради Семен Салатенко носить ім’я свого політрепресованого діда

Про це Семен Салатенко розповів журналістам під час мітингу-реквієму, який сьогодні, 15 травня, відбувся у Сумах біля пам’ятного знаку «Жертвам політичних репресій», що поруч із центральним цвинтарем.

Керівники області та міста, громадськість, вшанували жертв невинно убієнних хвилиною мовчання, поклали до Меморіалу квіти, представники УПЦ КП провели молебень. Згадали на заході й переможницю Євробачення-2016 Джамалу, яка виграла конкурс з піснею про примусове переселення кримських татар.

Голова облради Салатенко розповів, що його дід, також Семен, був репресований, але, на щастя, зміг залишитися живим. Похований він на центральному кладовищі. «Сумська земля покоїть прах невинних жертв і береже страшну правду про ті роки. І ми повинні пам’ятати тих, хто боровся ціною власного життя за Україну», – сказав він у своїй промові.

Голова ради запропонував управлінню освіти ОДА та міської ради розробити і провести в школах тематичні уроки пам’яті людей, які боролися за Україну.

Нагадаємо, згідно з указом президента Віктора Ющенка, День пам’яті політрепресованих відзначається щорічно у третю неділю травня.

Джерело: everyday.sumy.ua