Губернатор Клочко наполягає на об’єднанні громад Ямпільщини попри небажання місцевих керівників прощатися з посадами

Ознайомившись із звітом про соціально-економічний розвиток Ямпільського району, голова облдержадміністрації наголосив на необхідності об’єднання громад.

«У нас є проблема з фактичним об’єднанням через небажання голів сільських, селищних рад прощатися із посадами, гарною заробітною платою та штатом. Але приватні інтереси не повинні превалювати над інтересами громад. Для громади важливо, щоб ті кошти, які вона отримує, в тому числі і додаткові ресурси з державного бюджету, йшли на розвиток, вирішення першочергових проблем територій, а не на утримання апарату сільської ради», – зазначив Микола Клочко.

За словами тимчасово виконуючої обов’язки голови Ямпільської райдержадміністрації Ірини Панченко, за 1 квартал 2016 року до зведеного бюджету району мобілізовано майже 8 мільйонів гривень доходів, що становить 125 відсотки до запланованого. Проте власних коштів району недостатньо для вирішення нагальних проблем, серед яких найгострішими є незабезпеченість асигнуваннями на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, малокомплектні школи, транспортне сполучення, зношеність дорожнього покриття та відсутність власних перевізників.

Зважаючи на низький бал родючості ґрунтів на Ямпільщині, розвиваються переробні галузі. Існує також нагальна необхідність переведення котелень бюджетних закладів на альтернативні види палива. Ціна питання 9 мільйонів гривень.

Губернатор зауважив, що область буде активно допомагати тим громадам, які готові до об’єднання та реалізації державної політики з децентралізації влади. Особливо, якщо це район прикордонний, із недостатнім економічним розвитком.