Губернатор Сумщини поставив “двійку” чиновникам, які відповідають за мобілізацію

Планові завдання в області з призову на строкову службу та набору за контрактом виконано на 45% та 43% відповідно.

За словами голови ОДА Миколи Клочка, окрему увагу призову на строкову військову службу мають приділити у містах Охтирка, Суми, Конотоп, Лебедин, а також у Путивльському, Великописарівському та Середино-Будському районах. При цьому необхідно тісно співпрацювати з місцевими центрами зайнятості. Адже серед громадян, які стоять на обліку, обов’язково знайдуться бажаючі служити за контрактом.

«Потрібно не намагатися, а показувати конкретний результат… Одні й ті ж райони не можуть постійно витягувати показники для області і працювати за всіх», – звернувся до присутніх представників комісаріатів очільник Сумщини.

За словами заступника військового комісара Сумського обласного військового комісаріату Ігоря Закревського, краще ситуація із набором і відправкою молодого поповнення до лав Збройних Сил України у Конотопського, Лебединського, Роменського, Тростянецького, Сумського та Ямпільського районів, де із завданням впоралися на 75-80%. Планове завдання не виконали Великописарівський, Охтирський, Путивльський, Середино-Будський райони. Але найгірша ситуація складається у містах обласного значення, зокрема в Охтирці – лише 5%; Сумах – 14%; Конотопі – 36%. Випливає картина, що призов «тягнуть» сільські райони, хоча саме міста мають левову частку призовного ресурсу.

Критиці роботу військових комісаріатів піддав заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош. Він підняв питання якості кадрів військових комісаріатів, бюрократії та низького рівня юридичної кваліфікації тощо. Підхід до вручення повісток є формальним і необ’єктивним, лише для статистики. Адже вони вручаються щоразу одним і тим же особам, які завідомо знають, що служба в армії їм протипоказана. «Якщо ви говорите, що призовників немає, чому не звертаєтеся до свого керівництва з пропозицією корелювати план призову. Жодного такого звернення не було. Це свідчить, що або ви не володієте ситуацією, або знаходитесь не на своєму місці», – прокоментував Боршош.