Клочко готується співпрацювати з Китаєм

Голова облдержадміністрації Микола Клочко обговорив із представниками Китайсько-українського Центру економічно-культурного співробітництва спільні дії щодо представництва інтересів Сумщини в Китаї.

За його словами, делегація Харківщини під час поїздки до міста Харбін була потужною, і наразі вони активно реалізовують підписані домовленості з КНР у  напрямку двосторонньої кооперації.

«Досвід сусідньої області стане корисним для нас під час підготовки до презентації потенціалу Сумщини в КНР та запланованого підписання Меморандуму про співробітництво з провінцією Хейлунцзян. Тому в рамках підготовчої роботи потрібно обговорити важливі питання координації зусиль», – акцентував Клочко.

Заступник генерального директора Центру з економічних питань Сергій Свічко зазначив, що їхня установа має досвід роботи з китайською стороною і з собою вони привезли конкретні пропозиції. Зокрема харківські представники озвучили запити від китайської сторони щодо співробітництва у виробництві соєвої та соняшникової олії, кукурудзи. Зі свого боку представники Сумщини запропонували розширити сферу співпраці, зокрема додати текстильну промисловість, льонарство, коноплярство.

Наступним напрямком, перспективним для партнерства, є освіта і наука. Цікавими є обмін студентами, а саме академобмін, і особливо науково-технічне співробітництво. Тим паче, що Сумський державний університет і Сумський аграрний університет уже мають напрацювання за цими напрямками.

У вересні Харківська область планує провести масштабний захід, куди запрошена делегація Сумщини та очікують представників провінції Хейлунцзян, як посадовців, так і бізнес-кіл.

Тому Микола Клочко доручив відповідальним структурним підрозділам ОДА сформувати проектні пропозиції за визначеними напрямками, щоб у вересні попередньо озвучити їх перед потенційними партнерами з Китаю, і таким чином вийти на підписання запланованого Меморандуму про співробітництво з провінцією Хейлунцзян вже з конкретними напрацюваннями.