Клочко підписав угоду про співпрацю з губернатором Львівщини

Сумська та Львівська облдержадміністрації підписали угоду про співпрацю. Церемонія підписання угоди відбулася сьогодні, 5 липня, у Львові за участі голів ОДА.

За словами очільника Сумської ОДА Миколи Клочка, співпраця між областями буде охоплювати різні напрямки. «Це і соціально-економічний розвиток, і обмін досвідом у сфері допомоги учасникам АТО. Також обов’язково будемо обмінюватися досвідом соціального захисту загалом. Наприклад, на Сумщині зараз на обласному рівні прийнята програма компенсації перевізникам за проїзд учасників АТО всередині області. Я вважаю, що це позитивний досвід, яким можуть скористатися й інші області України, оскільки держава, на жаль, передбачивши це в законі, фактично коштів під це не виділила», – зазначив Клочко.

Він додав, що Сумщина також може використовувати великий туристичний і оздоровчий потенціал Львівщини, у тому числі для оздоровлення учасників АТО і членів їх родин.

«Перший проект, який є для нас дуже важливий, це є створення центру психологічної реабілітації. Ми маємо свій досвід, Сумщина має свій, і це сьогодні дуже важливо, тому що українці насправді є однакові, незалежно від того, де вони живуть – на Заході чи на Півночі. І нам дуже важливо сьогодні їх об’єднати і використати ті напрацювання, які є в кожному регіоні. Тим паче, що в нашому військовому госпіталі сьогодні лікується 11 військовослужбовців з Сумщини», – заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

За його словами, друга сфера співпраці між областями, – це промислові підприємства. «Ми сьогодні маємо можливості для виробництва продукції, яка, на мою думку, має бути затребувана на Сумщині. І водночас нас цікавить продукція, особливо аграрного сектору, яка виробляється сьогодні у Сумській області. Тому дуже важливо забезпечити кооперацію між такими промисловими підприємствами», – додав він.