Клочко побував у тюрмі

12768370_1741460802765013_1158102353472762132_o

Сьогодні Шосткинщину відвідали голова Сумської ОДА Микола Клочко та голова Державної пенітенціарної служби України Володимир Палагнюк. Вони ознайомилися з роботою виправної колонії.

За словами Палагнюка, він подав пропозиції Уряду щодо трьох областей, у тому числі Сумської, де є перспектива залучення іноземних інвестицій для приведення установ виконання покарань, в першу чергу, слідчих ізоляторів, до євростандартів. «Даний пілотний проект не лише передбачає реформування пенітенціарної служби, а й докорінно змінює систему утримання в’язнів», – зазначив посадовець. Він додав, що паралельно з цим комплекс монастиря буде передано громаді, і виведення культової споруди з території колонії ніяк не позначиться на роботі виправної установи, не призведе до погіршення матеріально-побутових умов перебування ув’язнених.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко підкреслив, що реформування пенітенціарної служби має йти комплексно і синхронно із змінами всієї правоохоронної системи. «Ми маємо шанс на прикладі Шосткинської виправної колонії реалізувати проект, який наближує систему утримання ув’язнених до європейського рівня. Реформування пенітенціарної служби означає запровадження нових принципів роботи, нове ставлення до засуджених з акцентами не на покарання, а на перевиховання. Така система повинна не озлоблювати людей, а максимально витягувати їх із кримінального середовища», – переконаний губернатор.