Клочко попросив активістів не піаритися на ліжках

Очільник Сумщини Микола Клочко сьогодні, 21 липня, на засіданні колегії облдержадміністрації заявив, що процес оптимізації ліжкового фонду у лікарнях Сумщини заполітизований.

За його словами, деякі активісти використовують це питання у своїх цілях. «Якби не популістські гасла, ми б давно провели процес оптимізації, як того вимагає законодавство. Але я переконаний, що політичні амбіції не зашкодять якості медичних послуг в області», – зазначив Клочко.

Як підкреслив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, особливо болісно це питання сприймається керівниками лікарень та медичним персоналом, але є чіткі урядові вимоги, де кількість ліжок на 10 тисяч населення має бути 60, у той час, як на Сумщині цей показник становить 87.

За його словами, при грамотному перегляді ліжкового фонду медичні заклади можуть зекономити значний фінансовий ресурс, при цьому жодна центральна районна лікарня не буде закрита, не завдасться шкоди ні медичним працівникам, ні пацієнтам. «Є такі випадки, коли ліжко працює лише 263 дні на рік, а решту часу простоює, хоча ми платимо за пусті місця, опалення, електроенергію, а можна було б спрямувати зекономлені кошти на медикаменти», – переконаний головний медик області.

Мер Лебедина Олександр Бакликов зазначив, що, наприклад, у Лебединську ЦРЛ було додатково виділено з районного бюджету 17 мільйонів гривень, але не на закупівлю обладнання чи медикаментів, а на проїдання. Тому оптимізація ліжкового фонду, за його словами, – це обов’язок головних лікарів, перш за все, як ефективних менеджерів.