Люди Клочка підняли поліцію, аби розібратися зі “шкільним” питанням часів Мінаєва

Суд зобов’язав сумську поліцію розпочати розслідування бездіяльності посадовців Сумської міськради при організації реконструкції школи, чим державі та місту завдано збитки щонайменше на 1,3 млн грн. Про це свідчить ухвала Ковпаківського районного суду м. Суми від 17 березня.

Ще у 2006 році Управління капітального будівництва Сумської міськради найняло ПАТ «Сумбуд»Рубена Сумбатова для проведення реконструкції основного корпусу будівлі школи №4 з добудовою, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Петропавловська, 79. З державного та міського бюджетів на роботи було витрачено 7,16 млн грн. Реконструкція мала бути завершена до вересня 2007 року. Однак роботи не були виконані до кінця, а з 2008 року – припинені взагалі. При цьому об’єкт не був законсервований.

Унаслідок бездіяльності посадовців Управління капітального будівництва будівля поступово руйнується. Крім того, системно розкрадається змонтоване при її реконструкції майно. За цей час вкрадено майно на суму близько 1 млн грн. А у підсумку бездіяльність чиновників може призвести до даремно витрачених усіх 7,16 млн грн.

Окрім відсутніх дій по консервації об’єкта, бездіяльність чиновників також полягає у тому, що протягом 2008-2015 років вони не подавали необхідні бюджетні запити, відповідно до яких могли отримати кошти на завершення робіт. На доопрацювання проектної та робочої документації для добудови об’єкта знадобиться щонайменше 300 тис грн. Остаточний загальний розмір збитків має визначити судова будівельно-технічна експертиза.

Заяву на бездіяльність посадовців Управління капбудівництва Сумської міськради 9 березня подала Громадська організація «Сумське слобідське об’єднання». Слідчий протягом 24 годин мав внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування, однак цього зроблено не було.

Суд зобов’язав Сумський відділ Головного управління Національної поліції в Сумській області внести відомості за заявою громадської організації до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати досудове розслідування. Але представник Сумського ВП ГУНП в Сумській області на судове засідання не з’явився.

Довідково:

У 2006-2014 роках мером Сум був Геннадій Мінаєв.

Головою ради ГО «Сумське слобідське об’єднання» є Ігор Гец. У 2015 році він був радником патронатної служби голови Сумської ОДА, нині відомий як радник губернатора Микола Клочка. За часів Януковича працював у оргвідділі Сумської ОДА.

Будівля школа, яка занепадає, – це пам’ятка архітектури місцевого значення. Вона збудована наприкінці ХІХ ст. на гроші мецената Івана Харитоненка. Спочатку це було Реальне училище, яке після приходу радянської влади стало школою №4.

У 2016 році на реконструкцію будівлі Сумська міськрада передбачила 200 тис грн.

Джерело nashigroshi.org