МЕР ГЛУХОВА МІШЕЛЬ НАЗВАВ МІСЦЕВІ ГАЗЕТИ ТУАЛЕТНИМ ПАПЕРОМ

Як ми уже повідомляли, у Всесвітній день свободи преси Національна Спілка журналістів України оприлюднила прізвища «ворогів реформування преси», а саме посадовців, які у різний спосіб чинять спротив виконанню Закону про роздержавлення.

Серед 13 «ворогів» з усієї України є і представник Сумщини – мер Глухова Мішель Терещенко. До списку він потрапив через тривалий конфлікт з місцевою газетою «Народна трибуна», яку пов’язують з народним депутатом України Андрієм Деркачем.

Паном Мішель висловив свою точку зору щодо неприємної для себе ситуації.

«Я не ворог преси, адже вважаю, що у Глухові є лише одна газета, «Кур’єр». Інші, а саме «Народна трибуна» і «Неделя» — це туалетний папір. Ви здивовані? Саме так – туалетний папір! – зауважив пан мер. – Ми не закрили «Народну трибуну», ми її просто не фінансуємо. Чому ми повинні давати кошти виданню, яке пише наклепницькі матеріали? Назвати мене ворогом ЗМІ – це просто абсурд і переконаний, що розумні люди із цим погодяться!»

Нагадаємо, між глухівським градоначальником і колективом «Народної трибуни» давно точиться війна. У хід ідуть будь-які засоби – від взаємних компроматів до судів і навіть силових дій. Наприкінці минулого року депутати міськради на сесії звільнили редактора газети Світлану Халімоненко, яка на цей момент перебувала на лікарняному, а згодом було прийнято рішення взагалі ліквідувати редакцію, яка є комунальним підприємством.

Наразі, як повідомила Світлана Халімоненко, суд визнав протиправним та відмінив рішення Глухівської міськради про звільнення редактора та ліквідацію організації, всі працівники судовими рішеннями поновлені на посадах. «Однак, компенсації із заробітної плати за вимушений прогул працівникам не виплачуються, до робочого місця їх не допускають, газету робимо у домашніх умовах, — говорить Світлана. — Глухівська міськрада жодного разу не ставила на голосування питання про реформування газети, не зважаючи на звернення та протоколи загальних зборів. З приміщення редакції час від часу виносять техніку, меблі, майно».

Коли буде поставлено крапку у конфлікті між мером, який категорично відмовляється вважати себе ворогом преси і колективом комунальної газети – наразі невідомо.

Джерело: media.sumy.ua