Мер Глухова Терещенко розповів, навіщо його пращур Михайло розсипав цукор по вулицях

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Днями у Глухові відбулася година пам’яті з нагоди 130-річчя останнього з видатних представників роду глухівських промисловців та меценатів, мистецтвознавця-колекціонера, громадського і політичного діяча Михайла Терещенка. Він був товаришем Блока і володарем одного з найчистіших і найбільших діамантів світу, здобутого на копальнях Голконди і названого його ім’ям.

На честь події в центральній районній бібліотеці зібралися науковці, краєзнавці, громадські активісти й пересічні глухівчани, які почули багато нового про свого земляка.

Мер Глухова Мішель Терещенко розповів, наприклад, хвилюючу родинну легенду – як Іван – батько Михайла Терещенка, аби домогтися прийняття пропозиції руки й серця від родини нареченої, засипав цукром вулиці Тьоткіного. Хтось згадав про те, що залишилося від маєтку Терещенків у цьому селищі, хтось – про діамант вагою майже 43 карати, про який йшлося вище. Той, ймовірно, було віддано, як викуп за звільнення Михайла Івановича з більшовицьких лабетів.

Після численних розповідей про заслуги відомого мецената присутні дійшли висновку, що підтримка починань нащадка Терещенків і чинного міського голови Мішеля є найкращим вшануванням пам’яті Михайла Терещенка.

Джерело kourier.in.ua