Мер Глухова Терещенко увійшов до “національного” списку ворогів реформування преси

Сьогодні, 3 травня, у Всесвітній день свободи преси, Національна спілка журналістів України оприлюднила прізвища тих посадовців, які протидіють виконанню Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” для привернення уваги до цих фактів журналістської спільноти та Президента України, Прем’єр-міністра України, правоохоронних органів.

До “Ворогів реформування преси” серед інших увійшов Мішель Терещенко  Глухівський міський голова Сумської області, який, на переконання журналістів, перешкоджає реформуванню газети “Народна трибуна”.

Цей список буде оновлено до Дня журналіста — 6 червня, до Дня Незалежності України — 24 серпня та до Дня місцевого самоврядування — 7 грудня. Також НСЖУ пересилатиме його до Міжнародної федерації журналістів, Ради Європи, Європарламенту для моніторингу і контролю з боку міжнародних структур.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року в Україні почав діяти Закон “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, завдяки якому журналісти можуть самостійно визначати редакційну і господарську політику своїх видань. Закон передбачає чітку процедуру прийняття рішень, як трудовими колективами газет, так і їх засновниками — органами влади та місцевого самоврядування. Протягом перших трьох місяців дії Закону близько 550 трудових колективів комунальних видань прийняли рішення про свою участь у реформуванні та подали пропозиції владним співзасновникам. Більше 200 з них готові реформуватися вже цьогоріч – у першому етапі. Але не всі державні адміністрації, а особливо – місцеві ради готові відмовитися від власного “рупора”. Це небажання “обгрунтовується” ними по-різному: неможливістю депутатів доносити свою інформацію до виборців, втратою комунального майна, відсутністю державницької позиції у реформованих газетах.

Джерело: nsju.org