Мер Сум попіарився на Першому національному каналі

Міський голова Сум Олександр Лисенко взяв участь у програмі телеканалу U?:Перший «Дебати PRO», яка була присвячена темі: «Субсидії: порятунок для людей чи заробіток для олігархів?».
Крім Лисенка, на ефір були запрошені міністр соціальної політики Андрій Рева, міністр з питань ЖКГ (2007-2010 р.р.) Олексій Кучеренко, експерт енергетичної групи «Реанімаційного Пакету Реформ» Святослав Павлюк, народні депутати України, громадські експерти.

У прямому ефірі думка учасників дискусії розділилася: хтось впевнений, що субсидія – єдиний спосіб вижити в час переходу до ринкової економіки, хтось – що це погано спланована ідея. Лисенко ж заявив, що субсидія не стимулює людей до енергоощадливості.

«Субсидія нині допомагає людям з низьким рівнем достатку та соціально вразливим категоріям населення, але вона не допомагає тим, хто працює. Найголовніше – субсидія не дає стимулу людям до енергоощадливості, адже вони звикли, що держава заплатить за них», – зазначив очільник обласного центру. Він запропонував прописати механізм, який дозволить громадянам заощаджені кошти спрямовувати на заходи з енергозбереження, в тому числі і на утеплення помешкання. З ним погодився Міністр соцполітики та запевнив, що влада працює над цим.

Мер Сум розповів, що спрощений порядок надання житлової субсидії, запроваджений з 1 травня минулого року, надав можливість скористатися нею 74 199 сім’ям міста Суми. А нині, після завершення опалювального періоду, субсидією користуються 55 088 сімей. У порівнянні з 2014 роко, заявив він, кількість отримувачів збільшилась у 6 разів. Порушив Лисенко також і питання заборгованості з відшкодування з держбюджету коштів обслуговуючим організаціям міста за надані пільги та субсидії, пишуть у мерії.