Міський голова Тростянця разом з колегами зі “Школи мерів” визначили 10 головних проблем українських міст

12920394_1778273792414422_724580157943639633_n

25 березня у бізнес-школі «МІМ-Київ» (у рамках підготовки до старту другого набору на інноваційну освітню програму “Школа мерів”) пройшло обговорення проблем розвитку українських міст. Серед його учасників був міський голова Тростянця Юрій Бова. Долучилися до бесіди і народні депутати України Ганна Гопко та Віктор Кривенко.

Отже, як повідомляють у мерії Тростянця, у топ-10 проблем за версією учасників заходу увійшли такі: відсутність стратегій розвитку; необ’єктивне планування і бюджетування; бюрократична система управління; корумпованість місцевих органів влади; відсутність ефективної комунікації між владою і громадою; нерозвиненість громадянського суспільства щодо залучення місцевого самоврядування; відсутність інвентаризації та паспортизації майна міста; відсутність реакції на провокативні дії; відсутність системної роботи з маркетингу міста; недостатня кваліфікація кадрів.

Міські голови та громадськість визначили, що найбільш важливими навичками ефективного місцевого самоврядування є взаємодія з залучення громади до процесу прийняття рішень; уміння побудувати систему управління корпоративною культурою; навички стратегічного і проектного менеджменту, планування; економічний розвиток територій: малий і середній бізнес; комунікація і медіація; принципи належного врядування; створення системи управління знаннями; навички застосування позитивного досвіду ззовні; обізнаність в правовій сфері; робота в команді.