На Глухівщині Березівська громада отримає на свій розвиток 30 млн грн

Перебуваючи у Глухівському районі, голова облдержадміністрації Микола Клочко назвав Березівську громаду взірцевою, адже  тут об’єдналися не лише території, а й зусилля задля створення нормальних умов життя людей.

За словами голови цієї громади Надії Артеменко, завдяки коштам державного, обласного та місцевих бюджетів громада має можливість залучити у розвиток близько 30 мільйонів гривень. На сьогодні обласною комісією відібрано 6 проектів на суму 6,8 мільйона гривень, що претендують на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Громада почала плідно співпрацювати з проектом DESPRO щодо будівництва  10 кілометрів водогону у селі Слоут. Вони також беруть участь у проекті щодо вивезення твердих побутових відходів. Для підвезення учнів заплановано за сприяння облдержадміністрації придбати шкільний автобус.

У громаді затверджено структуру апарату та виконавчих органів сільської ради. Тут працює Центр первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого входять 3 амбулаторії, 3 фельдшерсько-акушерських пункти та 3 фельдшерських пункти; відділ освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради з правом юридичної особи. У підпорядкуванні відділу знаходяться 6 загальноосвітніх навчальних закладів. На першій сесії сільської ради, крім виконавчих органів, було утворено комунальний заклад «Центр культури і дозвілля», до складу якого увійшли 8 закладів культури та сім бібліотечних закладів.

«Перш за все, у нас об’єдналися активні села, де небайдужі сільські голови зрозуміли, що реформа – це майбутнє, яка передбачає розвиток кожного села та паритет у розподілі коштів. Тобто всі учасники громади отримують  гроші на вирішення визначених ними перспективних напрямків», – розповіла Надія Артеменко.