На Сумщині хочуть відродити цукрову промисловість

Голова облдержадміністрації Микола Клочко зустрівся з керівниками сільськогосподарських підприємств з приводу відновлення на Сумщині цукрової галузі.

«Сьогодні ми велику увагу приділяємо інвестиціям. І саме бурякоцукрова промисловість потребує дієвих заходів з боку як владних, так і бізнесових структур щодо залучення інвестиційних коштів на її відродження. Наразі є попередні домовленості щодо відновлення заводу в Білопільському районі завдяки азербайджанським інвестиціям.  Мова йде про початок реконструкції. Планується, що на території заводу буде два об’єкти. Один із них пов’язаний з цукровою галуззю, і окремо цех з переробки сої», – повідомив очільник області.

Тож одним із ключових питань наради розглядалося доцільність розширення площ посівів цукрових буряків сільськогосподарськими підприємствами області під урожай 2017 року, як сировинної бази для подальшої їх переробки.

До слова, дане питання Микола Клочко нещодавно також піднімав у Києві перед міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим.

За інформацією виконуючої обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксани Петрової, на даний час площі посіву цукристих у регіоні значно скоротилися. Якщо у 1990 році площі до збирання цієї культури по всіх категоріях господарств становили 120 тисяч гектарів, у 2010 році – 14,5 тисяч гектарів, то у 2016 році – лише 1,8  тисяч гектарів. Проте сьогодні бурякоцукрове виробництво є однією зі стратегічно важливих галузей агропромислового комплексу.

«Відродження цукрової промисловості на Сумщині, зокрема, відновлення роботи заводу сприятиме створенню нових робочих місць, збільшенню фінансових надходжень до бюджету, забезпеченню власних потреб у цукрі та можливості його реалізації на внутрішньому та зовнішньому ринках», – зазначила вона.