На Сумщині керівників обласних комунальних підприємств призначатимуть на конкурсній основі

Останнім часом часто спалахують скандали з приводу непрозорості призначень нових керівників обласних комунальних підприємств. Сумська облрада вирішила виправити ситуацію.

Обласні депутати прийняли Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ і закладів обласних КП, а також – Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників обласних КП.
“Ми змінюємо порядок організації відбору кандидатур на вакантні посади керівників, – пояснив начальник управління майном облради Микола Коваленко. – Якщо раніше ОДА давала представлення для призначення керівників обласних КП, а сесія їх стверджувала, то зараз цим буде займатися виключно рада”.

Згідно з прийнятими документами, нових керівників обласних КП або тих, у кого закінчився термін контракту, будуть вибирати на конкурсній основі. Для проведення такого конкурсу облрада рішенням сесії створить конкурсні комісії. Пропонується створити 5 комісій за такими напрямками: охорона здоров’я, соцзахист, з питань молоді і спорту, культури, підприємництва. До них увійдуть депутати профільних комісій з різних фракцій, які мають відповідну освіту, фахівці профільних департаментів та управлінь ОДА, облради, а також представники громадських організацій за профілем. Склад комісії – 7-9 чоловік. Вони будуть працювати на постійній основі та проводити первинний конкурсний відбір кандидатів, далі надаватимуть дані про них профільній депутатській комісії. Вона розглядатиме запропоновані кандидатури, а остаточне рішення – за сесією облради.
За словами Миколи Коваленка, старт новому процесу дадуть, як тільки будуть затверджені комісії.

Джерело Ваш шанс