Нардеп Медуниця не виконав і половини своїх обіцянок

Громадська організація «Слово і Діло» продовжує моніторити відповідальність народних депутатів, обраних в одномандатних округах у різних регіонах України. Останнє дослідження присвятили обранцям від Сумської області.

Результати виявилися неоднозначними: “офіційно” найвідповідальнішим з шести наших депутатів (Олег Медуниця, Олександр Сугоняко, Андрій Деркач, Ігор Молоток, Микола Лаврик та Владислав Бухарєв) виявився Олег Медуниця – обранець 157-го мажоритарного округу з центром у Сумах, який встиг побувати нардепом двох скликань ВР. Але така “першість” відразу нівелюється, коли стає відома кількість та суть обіцянок.

Так, за весь час роботи в Раді «Слово і Діло» зафіксувало лише 22 обіцянки Медуниці, 10 з яких (тобто 45%) він нібито виконав, а 41% – провалив. Хоча, якщо подивитися, що саме обіцяв нардеп – стає очевидним, що він переважно “теоретик” і “золотих гір” не тільки не приносить виборцям, а навіть не обіцяє.

Серед виконаних обіцянок Медуниці – чимало зобов’язань чисто дисциплінарного характеру: вступити до фракції «Батьківщини» і не виходити з неї до кінця депутатської каденції (мова йде про VII скликання Ради), регулярно публікувати декларацію про доходи, голосувати тільки особисто і проводити регулярні зустрічі з виборцями. Це, може й додає йому авторитету в очах якоїсь частини жителів округу, проте ніяк не впливає на їхній добробут.

Більш-менш пов’язаними з округом є хіба що його заяви про відновлення роботи ПАТ «Укрвторчермет», покарання винних у «наїзді» на підприємство і внесення в список пріоритетних інвестиційних проектів ремонту дороги Н-07 Київ-Прилуки-Ромни- Суми.

У той же час встановити кримінальну відповідальність депутатів за голосування чужими картками Медуниці так і не вдалося. Провалив він і більш важливі для країни зобов’язання – наприклад, ревізію результатів державних закупівель та приватизації, а також дворазове підвищення заробітної плати бюджетникам.

Не можна назвати Медуницю і ефективним законодавцем: хоча він і взяв участь у написанні 44 проектів законів, прийняті з них лише 2.

Нагадаємо, «Слово і Діло» — система народного контролю, громадська організація, яка відстежує і перевіряє виконання обіцянок українських політиків та посадовців. На основі рівня виконання обіцянок організація формує рейтинги відповідальності політиків.

Джерело: ru.slovoidilo.ua