Новопризначений керівник регіонального офісу реформ Хоруженко шукає агентів змін

Олександр Хоруженко, новопризначений керівник Сумського регіонального офісу реформ, почав активно пропагувати децентралізацію, розповідаючи про її “колосальні можливості”. На прес-конференції він заявив, що підтримку в об’єданні громад українцям гарантують зарубіжні країни.

«Перед нами на навчанні у Києві виступали представники практично всіх донорів, які працюють в Україні, це уряди Швейцарії, Швеції, Фінляндії, Данії, Німеччини, Литви та Латвії.  Всі вони говорять про те, що готові працювати з громадами напряму. Уже зараз уряд Швеції першим 600 громадам в Україні буде фінансувати створення Центрів надання адміністративних послуг. Підтримуватиме громади й Уряд Данії. Зарубіжні країни дивляться на наші історії успіху й готові долучатися до них.

Від нас наразі потрібна лише ініціатива лідерів, так званих агентів змін, щоб впроваджувати децентралізаційну реформу в регіонах. Але дуже часто на місцях немає довіри. І, мабуть, найважча робота наша буде – цю атмосферу довіри збудувати. Зараз активно працюємо над цим спільно з обласною державною адміністрацією», – зазначив Олександр Хоруженко.

Головний реформіст області повідомив, що минулого тижня мав зустрічі з людьми в північних та південних регіонах, де процес об’єднання громад активізувався. Головним завданням він вбачає підтримати таке народне волевиявлення.

820