Опозиціонер Олександр Стрельченко: Країна повинна змінити ставлення до дітей

Сьогодні Україна разом із світовою спільнотою відзначає Міжнародний день захисту дітей. Із чим підійшла країна до свята? Спробуємо розібратися.

У Опозиційному блоці заявляють, що за останні два роки у півтора-три рази зменшено номінальну одноразову допомогу при народженні дитини. Девальвація «з’їла» їх реальну купівельну спроможність, тому фактично ця допомога впала: на першу дитину – на 60%, на другу – на 80%, на третю і далі – на 90%. Українки стали менше народжувати ще й тому, що в них просто немає коштів на утримання і виховання дітей.

Голова обласного осередку Опозиційного блоку, депутат обласної ради Олександр Стрельченко наголошує, що влада на кожному кроці говорить про майбутнє країни і малює радужні картини процвітання, сили та успіху.

«Втім будувати це майбутнє буде нікому, – продовжує політик. – Адже на зарплату в еквіваленті 100-150 доларів нереально прокормити сім’ю, заплатити неймовірні платіжки за комунальні послуги, ще й виховувати дітей. Нинішня влада не тільки не допомагає українським родинам, а й відбирає в них те, що держава давала раніше. Складається враження, що вона робить усе, аби в Україні не було майбутнього. Ми повинні заставити її або змінити ставлення до дітей, або піти».

Також депутат акцентував увагу на збільшенні захворювань у дітей і в той же час скороченні на 30% мережі закладів оздоровлення, падінні загального рівня освіти, зменшенні спортивних закладів і секцій тощо. Водночас заявив, що Опозиційний блок виступає за підвищення виплат сім’ям з дітьми, виділення достатнього ресурсу для оздоровлення, просить владу не перекладати проблеми освіти та ПТУ на місцеві бюджети та приділяти належну увагу дітям-переселенцям.