Опозиційний блок на Сумщині: Влада зобов’язана повернути чорнобильцям усі відібрані пільги

Депутат Сумської облради від Опозиційного блоку Олександр Стрельченко вважає, що влада не приділяє належної уваги вирішенню низки соціальних і економічних проблем, у тому числі – пов’язаних із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.

«Уже минуло 30 років, як світ сколихнула страшна трагедія, що увійшла в історію людства як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Жителі Сумської області разом із ліквідаторами з інших регіонів країни також боролися з нещадною радіацією. Багато хто з них отримав смертельну дозу опромінення, втративши назавжди своє здоров’я і шанс на повноцінне життя. Та влада «добре подбала» про наших захисників – скасувала «чорнобильцям» пільги, компенсації та права», – сказав Олександр Стрельченко.

За його словами, Опозиційний блок наполягає у Верховній Раді прийняти пакет законопроектів, спрямованих на соціальний захист мирних громадян, які постраждали внаслідок АТО, ветеранів Чорнобиля і Другої світової війни. Йдеться про поширення на сім’ї померлих ліквідаторів права на пільги, якими вони користувалися, повернення більшості відібраних нинішньою владою виплат, а також звільнення від оподаткування податком на доходи фізосіб і військовим збором пенсії учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, повідомив Стрельченко.