Почесний громадянин Сум дає покази проти російського олігарха

Басманний суд Москви санкціонував заочний арешт російського мільярдера українського походження Костянтина Григоришина, обвинуваченого в організації ухилення від сплати податків на майже 675 млн рублів.

“Суд постановив клопотання слідства задовольнити. Обрати щодо Григоришина запобіжний захід у вигляді взяття під варту”, – йдеться в рішенні суду. Таким чином, олігарх в разі затримання буде взятий під варту на два місяці.

За словами адвоката Вікторії Бурковської, свідчення, які надає слідство в обґрунтуванні клопотання, не можуть братися до уваги, бо грунтуються на припущеннях.

Зокрема, одним зі свідків виступає екс-голова правління і президент Сумського НВО ім. Фрунзе Володимир Лук’яненко, який відчуває особисту неприязнь до Григоришина. “Оскільки між ними триває серйозний судовий спір у Великобританії”, – сказала Бурковська.

Згідно з даними слідства, Григоришин зараз є радником представництва акціонерного товариства групи “Енергетичний стандарт”.

Бізнесмену заочно пред’явлено звинувачення в організації ухилення від сплати податків у великих розмірах, він оголошений в міжнародний розшук. Термін попереднього розслідування у справі продовжено до 8 червня.

Слідство вважає, що Григоришин разом зі своїм ймовірним спільником, гендиректором підконтрольного мільярдерові ТОВ ПІК “Творення” в 2009-2010 роках не заплатили 674 млн 934 тис. рублів в якості податку на додану вартість, чим завдав збитків бюджету РФ.

В рамках розслідування кримінальної справи за санкцією Басманного суду Москви була арештована нерухомість Григоришина: дві квартири і будинок в центрі Москви, а також будинок в селищі Горки-2 у Підмосков’ї.

Російський бізнесмен Григоришин, уродженець Запоріжжя, який володіє активами в Україні, є основним акціонером ПАТ “Сумське НВО імені М.В.Фрунзе”, також володіє 75% акцій найбільшого в Східній Європі виробника трансформаторів “Запоріжтрансформатор”, енергетичними компаніями в Україні.

За даними Forbеs, Григоришин у 2015 році займав 75-у позицію в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії зі статком у $1,1 млрд.

 

Джерело: http://www.pravda.com.ua/