Поговорили – розійшлися: Нардепи від Сумщини приїхали на нараду про учасників АТО

В Сумській ОДА пройшла Координаційна рада з питань допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. На неї, окрім самих АТОшників, завітали народні депутати, а також їхні помічники.

Як розповів керівник громадської організації «Спілка ветеранів АТО Сумської області» Володимир Лаврик, нині в місті Суми 2007 осіб мають статус учасника АТО, по області їх налічується більше 7 тисяч. “Було б добре, аби депутати законодавчо посприяли в питанні забезпечення житлом наших героїв”, – зазначив Лаврик.

На це нардеп Олександр Сугоняко дав необнадійливу відповідь. “Готуючись до зустрічі, я ще раз переглянув увесь пакет законів, які Верховна Рада прийняла для захисту прав ветеранів АТО за півтора року. Зараз їх більше ніж достатньо. Якщо реалізувати кожен пункт цих законів, ветерани АТО взагалі б могли жити без жодних матеріальних проблем. На жаль, сьогодні залишається проблема фінансової сторони на реалізацію цих законів… Хоча виконання багатьох положень законів не потребує додатково фінансування – наприлад, звільнення від судових зборів чи пільги при вступі до навчальних закладів»”, – зауважив він.

Губернатор Микола Клочко ще раз звернувся до депутатів Верховної Ради: «Ви, як представники законодавчої гілки влади, можете допомогти на своєму рівні, щоб усі необхідні законодавчі зміни були прийняті. На мій погляд, необхідно запровадити реальні механізми дії тих пільг, які для учасників АТО задекларовані державою».