Посадовців Буринського району підозрюють у кришуванні незаконного видобутку піску

Голова Сумської ОДА Микола Клочко під час апаратної наради наголосив на необхідності створення робочої групи для вивчення ситуації в селі Піски Буринського району, де активісти повідомили про факти несанкціонованих діянь.

За словами керівника апарату ОДА Дмитра Живицького, у цьому селі налічується до 5 місць незаконного видобутку піску. «Пісок з території села вивозиться в промислових масштабах, і з цією проблемою ніхто роками не може нічого зробити. Говорили ми із сільським головою, але безрезультатно. Зрозумійте, коли очільник сільради каже, що не знає про 5 місць, де в його селі беруть пісок, і де він, у тому числі, сам його бере, це наводить на певні думки. Виникають навіть підозри про «кришування» сільським головою цього питання», – зауважив Дмитро Живицький.

Слова посадовця підтвердив представник села, громадський активіст Григорій Н., який розповів, що людей залякуваннями змушують мовчати про незаконний видобуток природних ресурсів.

Живицький додав, що ситуація з незаконним видобутком корисних копалин уже є системною по всій області. Тому проблему варто вирішувати в усіх районах. Наступного тижня планують заслухати голів райдержадміністрацій про факти щодо незаконного видобутку корисних копалин, вирубки лісу на територіях ввірених їм районів.