Представники місії ОБСЄ вивчили ситуацію на Сумщині та опитали Клочка

Моніторингові офіцери спеціальної місії ОБСЄ в Україні з Харківського офісу Джеймс Сперос та Алесандро Нані вивчали ситуацію на Сумщині.

За словами зарубіжних представників, їх сфера діяльності розповсюджується на територію Харківської, Сумської та Полтавської областей. Вони вже провели зустрічі з представниками Нацполіції в області і вчора, 30 червня, попрямували до Харкова.

Представники ОБСЄ досліджують ситуацію в Україні унаслідок військової агресії, обстановку на кордоні, роботу з демобілізованими військовими та переселенцями. Крім того – питання взаємодії влади та правоохоронних органів, громадської безпеки, проведення призову на строкову військову службу та набору до лав ЗСУ за контрактом, процеси децентралізації, міжрелігійні та міжконфесійні відносини та діяльність волонтерських організацій.

Відповідаючи на питання представників моніторингової місії, голова Сумської ОДА Микола Клочко назвав основні проблеми в області. За його словами, це – близькість російського кордону, розвиток інфраструктури, працевлаштування тощо. Але, на думку губернатора, завдяки налагодженому механізму комунікації влади, системи правоохоронних органів та громадськості ситуація в області контрольована і керована.

«Ми вдячні за увагу європейським партнерам. З ваших питань та інтересу відразу зрозуміло, що є бажання допомогти та розібратися у ситуації. Зі свого боку гарантуємо всіляку інформаційну та організаційну підтримку у вашій діяльності», – запевнив Клочко.