Салатенко під час форуму в Сумах мало не посварився з «батьком децентралізації» Ганущаком

Сьогодні, 1 липня, у Сумах відбувся перший регіональний форум місцевого самоврядування «Досвід реформ».

У жвавій дискусії про децентралізацію зайшло питання про доцільність посади префекта. Як не намагався директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак пояснити новий термін, голова Сумської облради Семен Салатенко вирішив перебити гостя, не бажаючи приймати точку зору експерта.

Така поведінка сумського чиновника обурило експерта, і той навіть хотів покинути форум у самому його початку. Лише через деякий час передумав, вирішивши залишитися.

Звертаючись до Салатенка, Ганущак сказав, що обласні ради за своїм визначенням схильні до сепаратизму, адже, де населення області перевищує 2,5 мільйона чоловік – там завжди знайдуться політичні сили, схильні до розхитування держави, які бажають шантажувати Київ.

Для прикладу, експерт назвав нещодавно проголосовані рішення п’яти облрад в Україні, які в один день звернулися до Києва з вимогою перерозподілити повноваження. Таку новину відразу ж підхопили російські ЗМІ, подавши це так, ніби 5 областей в Україні вимагають автономії від України і бажають створити республіки, був би префект – він би не допустив такого сценарію, підкреслив Ганущак.

Джерело: replyua.net