Салатенко проти того, щоб громади об’єднували за допомогою циркуля і калькулятора

Голова обласної ради Семен Салатенко провів зустріч із фахівцями Фундації менеджерських ініціатив з Любліна, які приїхали на Сумщину в рамках реалізації проекту «Український самоврядно-громадський стандарт».

Керівник депутатського корпусу розповів гостям про потенціал області, як триває процес децентралізації, про важливість угоди про співпрацю між Сумщиною та Люблінським воєводством, яку планується підписати восени.

«Процес об’єднання громад не можна проводити за допомогою циркуля і калькулятора, – зазначив у ході розмови Семен Салатенко. – Треба переконувати людей, виважено підходити до кожної окремої ситуації. Тим більше, що Сумщина має понад півтисячі кілометрів кордону з Росією, при цьому ми зуміли зберегти національні традиції. Водночас етнічні особливості дають про себе знати, тому процес децентралізації в області не пройде безболісно». Головним завданням у цьому аспекті спікер обласного парламенту бачить надання повноважень громадам у податковій політиці, адмініструванні, бюджеті. Тоді буде вирішена більшість питань, а відтак, покращиться життя людей, вважає голова ради.

Директор Управління неінвестиційних проектів Адміністрації м. Люблін Кшиштоф Лонтка зазначив, що вони працюють з 22 об’єднаними громадами майже у всіх областях України по багатьом проектам. Планують допомогти у покращенні надання адміністративних послуг і впровадженні реформ на теренах Сум.

Загалом же «Український самоврядно-громадський стандарт» має сталі напрацювання щодо співпраці влади та громади, що є дуже важливим тандемом у розвитку територій.

Джерело: https://sorada.gov.ua/

res_2