Салатенко взявся рахувати, скільки нафти й газу видобувають на Сумщині

sorada.gov.ua-0311-152002-02

«На Сумщині видобувається 45% нафти і 12% газу від загального видобутку в Україні. Тим не менше, бюджет області цього не відчуває». На цьому наголосив голова облради Семен Салатенко під час круглого столу на тему «Нафтогазовий комплекс Сумщини: економічне зростання чи деградація громад?».

Останні два роки, зазначив він, місцеві громади не отримують кошти на поліпшення соціально-економічного стану територій від ПАТ «Укрнафта». «У цьому році обласна рада розпочала роботу по систематизації інформації – скільки родовищ є в області, свердловин. Проводиться первинна робота, щоб дізнатися, скільки нафти і газу видобувається в області. Саме після такого аналізу можна розпочинати розмову з керівництвом «Укрнафти» задля залучення коштів у регіон. Бо нині ми маємо лише проблеми: зникнення води з колодязів, збільшення онкозахворювань серед населення, забруднення повітря, ґрунту, води, знищення доріг важкою технікою, немає утилізації відходів тощо. Тому ми повинні знайти шляхи вирішення проблем, які маємо від видобутку нафти і газу на території області», – повідомив Салатенко.

Того ж дня подібний захід провели в Охтирці. «Такі кругли столи – це лише початок великої роботи, яка проводитиметься в області щодо впорядкування діяльності видобувних компаній, що працюють на території Сумщини», – зазначила заступник голови облради Лілія Ричкіна.